DEŠAVANJA:

FK Morava potopila i FK Rudar 2008 iz Kostolca

Objavljeno 10.09.2017. u 21:48

21553021_1412960362075278_1888131878_n

Poštovani posetioci našeg sajta,sa zadovoljstvom vas obaveštavamo da je pre 7 dana počelo fudbalsko prvenstvo i da je FK Morava Prugovo odigrala dve zvanične prvenstvene utakmice u kojima je zabeležila dve pobede.

Pre nedelju dana FK Morava se sastala sa ekipom FK Sopot iz Požarevca.Tu utakmicu je ekipa iz Prugova dobila rezultatom 2:0.

Druga utakmica je odigrana danas takođe u Prugovu, protiv ekipe FK Rudar 2008 iz Kostolca.Moramo napomenuti da se radi o drugoj ekipi FK Rudara koja se takmiči u istoj ligi kao i naše selo a koju sačinjavaju veterani i bivši igrači FK Rudara. Utakmica je bila jako uzbudljiva i do poslednjeg trenutka neizvesna.Rezultat je bio izjednačen 2:2,u poslednjem napadu na utakmici FK Morava pogotkom Ivana Jovića postavlja konačan rezultat 3:2 i pobeđuje u današnjoj utakmici.Ovom prilikom pohvaljujemo sve igrače na veoma velikom zalaganju i borbi koja se danas mogla videti na terenu u Bajči.

Poštovani posetioci našeg sajta,fudbaleri koji trenutno igraju za FK Moravu iz Prugova su većinom  sa strane i nisu iz Prugova.Svega nekoliko igrača je rodom iz našeg sela.Fudbaleri koji su došli da igraju za naše selo su to isključivo uradili zato što vole fudbal kao igru.Niko od njih niti je tražio novac,niti je selo imalo para da ih plaća.Oni to rade zbog ljubavi prema igri i nadmetanju.Meštani Prugova su prihvatili te momke i navijaju za njih u znak zahvalnosti jer su fudbal ponovo vratili u naše selo.Oni su rodom iz Poljane,Lučice,Požarevca,Vlaškog Dola,Aleksandrovca

Moramo još jedno pomenuti i ljude iz Uprave FK Morave koji su svojim angažovanjem zaslužni za novi početak našeg kluba.To su :Ljubiša Tomić Zvrke-predsednik FK Morave,Rajko Stanojević -trener,Siniša Radulović-trener,Vladimir Jovičić-traner mlađih kategorija,Danijel Hrkalović,Stokić Milan,Momirović Marko,Jović Ivan,Aleksandar Hrkalović,Branislav Jovanović- Brana,Momirović Siniša,Zoran Cvejić i ostali članovi.

Zahvaljujemo se ljudima iz sela i dijaspore koji  pomažu da se u Bajči ponovo igra fudbal i da Prugovo i dalje živi.

21584383_1412960345408613_1752680680_o